Berounka - řeka pod sídly králů

 TERMÍNY: 11. - 18.7.-obsazeno, 8.-15.8., 15.-22.8, 22.-29.8.
 ZÁKLADNÍ CENA: od 1250,- Kč - dle termínu, více ceny zde
 slevy - info zde  OBJEDNAT
 Vltava - rechle v Novém Spolí u Českého Krumlova

Řeka Vltava pramení na Šumavě. Vrchní tok Vltavy protéká národním parkem, kde za vodáky pobíhají ochranáři a kazí mu dojem z krásného okolí. Splouvání je tu podmíněno dostatkem vody v řece a vystoupení na břeh sice není trestáno hrdelním trestem, ale alespoň vysokou pokutou. Přesto se vodáci nedají odradit a na horní tok Vltavy vyplouvají. Řeka zde totiž meandruje nádhernou přírodou, kam se člověk jinak než z lodi nepodívá, a občas nám připraví i sportovní nástrahy, které potěší srdce sportovního vodáka. Ale musíme se zde k přírodě opravdu chovat ještě lépe, než jinde.

Když zelení mužíci konečně nechají řeku Vltavu na pokoji, nastupuje Lipenská nádrž, která pod svojí hladinou pohřbila mnoho krásných peřejí. Pouze otrlí muži a ženy neobjíždí přehradu autem nebo autobusem, ale vydají se na dvoudenní putování po Lipně. Pod Lipenskou hrází řeka protéká Vyšším Brodem a odtud bychom o řece Vltavě mohli mluvit jen v samých superlativech. Vltava má totiž veškeré klady, které si vodák-turista může vůbec přát. Řeka teče (nemusí se tedy tolik pádlovat), je na ní mnoho sportovních jezů, u nich hospod požehnaně a v okolí dostatek kulturních i přírodních památek (Čertovy proudy, Český Krumlov, Dívčí Kámen, Zlatá Koruna, Rožmberk...).

PROGRAM:

Naši plavbu započneme na horním toku řeky Teplá Vltava uprostřed nádherné Šumavské přírody. Zde strávíme dva dny, kdy si sjedeme úsek Lenora - Soumarský Most - Pěkná. Poté přejedeme do Vyššího Brodu, odkud poplujeme kolem Rožmberka a skrz Český Krumlov až do Boršova. Díky tomu se vyhneme největším davům, které o víkendu vyplouvají z Vyššího Brodu. Pokud nám náhodou nebude přát počasí a kvůli nízkému stavu vody nebude splouvání horního toku dovoleno, přesuneme sraz do Vyššího Brodu a splujeme si řeklu Vltavu podle varianty 2, která počítá pouze s úsekem Vyšší Brod - Boršov.

Teplá Vltava pod Soumarským Mostem

V CENĚ AKCE JE: zapůjčení a doprava vodáckého vybavení ( kanoe Samba, samovylévací kanoe Rio, pádla, vesty, malé barely na drobnosti ), přeprava bagáže doprovodným vozidlem po břehu, služby organizátora na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce

POZOR: Tento program je pouze předběžný a může se měnit dle stavu vody, počasí či přání a nálady účastníků.

FOTOGALERIE Z VODÁCKÝCH AKCÍ NA VLTAVĚ JE ZDE

 

podpora: ,řeka,Vltava,vodácká,řeky,Vltavy,Vltavě,Lenora,Soumarský most,Vyšší Brod,Český Krumlov,kánoe,vodácký zájezd na vltavu,instruktor Vltava,Vltava převoz bagáže,půjčovna lodí,


Kontakt

CK Povoda - Jan Holub

info@povoda.cz
+420 736 539 489

Facebook POVODY

Moravcova 856
Kolín 2
28002

IČO: 714 08 746
Jsme pojištěni proti úpadku CK. Podívejte se zde

Naši vodáckou základnu naleznete V Českém Šternberku

 

facebook CK Povoda

Nejnovější v poradně

česky english deutsch
  • doma na vodu
Canoe & bike rental Půjčovna KOLOBEŽEK Všeobecné podmínky Fotogalerie GDPR Kontakt
What to take with you? Všeobecné podmínky Koloběžky - půjčovna Kemp Horka
Dunajec and Poprad - Vltava - Croatia - Ohře - Romania - Otava - Divoká Orlice - Croatia and Bosna - Doubrava - Berounka - Canoe rental - Mastník - School trips - Hron - Outdoortraining - Litický oblouk - Morava - Poland - Bystrita Aurie, Crisul Repede, Aries - Bike rental - Mrežnica, Korana, Cetina, Zrmanja, Una
Copyright © Povoda.cz 2008, Tvorba www stránek EKdesign.cz, Redakční systém Merlin CMS sd